Funguje obličejová jóga? Ano a existují na to důkazy.

Published by Jana Makarová on

dukazy omlazeni pomoci oblicejove jogy

Evidence omlazení pomocí studií

Nejdřív bych se chtěla pozastavit nad definicí obličejová jóga. Je často interpretovaná jako cvičení obličeje, ano všeobecně je to pravda, ale nejde jenom o cvičení svalů (tedy, že dáme obličej do krkolomné polohy, uděláme “ksicht” a cvičíme 🙂 ). Měla by být brána jako balíček různých technik (cvičení, uvolňování, masáže, akupresura), které když se používají pravidelně a dlouhodobě mají pozitivní, omlazující efekty na náš obličej.

Jedna z nejdůležitějších studií o obličejové józe

Chtěla bych se s vámi podělit o pár důkazů:

Jedna z nejdůležitějších studií je z roku 2018 z Northwesternské univerzity v USA. Studie popisuje, že byla testovaná skupinka žen středního věku od 40 do 65 let po dobu 5 měsíců pod dohledem dermatologů a lékařských odborníků.

Ženy podstoupily dvě sady prezenčního 90 minutového tréninku s instruktorem. Doma potom pokračovaly v těchto cvičeních celkem 20 týdnů. Prvních osm týdnů prováděly cvičení denně po dobu 30 minut. Od devátého do dvacátého týdnu dělaly stejná cvičení každý druhý den po dobu 30 minut…. a chcete vědět výsledek??

Téměř tři roky omlazení během 20 týdnů

Průměrný věk pacientek se v průběhu studie snížil. Začal na 50,8 letech, klesl na 49,6 roku po osmi týdnech a poté na 48,1 roku po 20 týdnech.

Nyní existují určité důkazy, že obličejová cvičení mohou zlepšit vzhled obličeje a snížit některé viditelné známky stárnutí,“ řekl vedoucí autor Dr. Murad Alam, místopředseda a profesor dermatologie na Northwestern University Feinberg School of Medicine a dermatolog Northwestern Medicine. „Cvičení zvětšuje a posiluje obličejové svaly, takže obličej se stává pevnějším a tónovanějším a tvarovaným jako mladší obličej.“

Dr. Murad Alam

Když obličej stárne, kůže ztrácí pružnost a tukové polštářky mezi svalem a kůží se ztenčují. Tukové polštářky, které do sebe zapadají jako skládačka, dodávají obličeji jeho tvar. Když kůže ochabuje, ztenčující se tukové polštářky a sklouzávají, což způsobuje, že obličej „padá dolů“.

„Pokud se však svaly pod ním zvětší, kůže má pod sebou více vycpávek a zdá se, že pevnější svaly činí tvar obličeje plnějším,“ řekla hlavní autorka studie Emily Poon, asistentka výzkumu dermatologie na Feinbergu. „Růst svalů zvyšuje objem obličeje a působí proti účinkům stárnutí tuků a povolování kůže.“

Emily Poon

Studie mé expertky v přímém TV přenosu: Obličejová jóga versus jehly

Expertka na obličejovou jógu Danielle Collins se účastnila studie v televizním pořadu Twinstitute na stanici BBC. Byla dotázána, zda si myslí, že lze vědecky prokázat, že obličejová jóga pomůže vypadat mladší a vyhrát nad invazivním zákrokem „Vampire facial“ (PRP – platelet rich plasma, jeden ze zákroků který stojí 1000 liber ve Velké Británii ). Samozřejmě, že řekla ano, protože denně vidí úžasné výsledky obličejové jógy na klientech, ale testování obličejové jógy proti jehlám bylo pro ní neznámé a do poslední chvíle nevěděla výsledek dokud to nebylo vysíláno živě v televizi.

Testovali se dva doktoři (dvojčata, cca 40let). Jedno z dvojčat, doktor Chris, podstoupil “Vampire facial” a jeho dvojče, doktor Xand, dělal obličejovou jógu podle Danielle 30 minut denně po dobu 1 měsíce. 

Kůže obou dvojčat byla analyzována špičkovým kožním přístrojem a dermatologem a hádejte co? Kůže dvojčete, které si nechalo udělat “vampire facial” zestárla o 2 roky. Dvojče, které dělalo obličejovou jógu bylo příjemně překvapeno, že jeho obličej omládl o 1 rok. 


Mám pro vás dárek. Pusťte se do cvičení hned.

Jak na mimické vrásky

3 DENNÍ MINIKURZ ZDARMA

Přihlaste se a obdržíte na váš email předtočená videa.

Pocítíte velkou úlevu při masáži svalů o kterých jste nevěděly, že můžou být tak ztuhlé a bolestivé.

Naučím vás jak si zjemnit vrásky na čele, vrásku mračivku (mezi obočím) nebo vrásky kolem očí.

zdroje:

https://news.northwestern.edu/stories/2018/january/facial-exercises-help-middle-aged-women-appear-more-youthful/

https://www.facebook.com/watch/?v=558062574999094


Jana Makarová

Jsem certifikovaná lektorka obličejové jógy a kosmetického tejpování. Ve 35 letech jsem hledala neinvazivní způsoby, jak získat zpět zářivou tvář. Prošla jsem proměnou a ukazuji ženám svou cestu k přirozeně mladší pleti bez vrásek💜.

0 Comments

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *