Je krásné být zkušenou ženou, cítit se a vypadat nejlépe ve svém věku!


Jmenuji se Jana Makarová (nar.1984) a jsem lektorka obličejové jógy metody Danielle Collins. Pomáhám ženám omladit tvář přirozeným způsobem, tak aby se cítily nejlépe v jejich věku.

Co mě přivedlo k obličejové józe

Italská story

Od 20 let jsem pracovala jako modelka a díky tomu i hodně cestovala. Milovala jsem ty cesty do neznáma a poznávání nových lidí a kultur.

Tehdy jsem si myslela, že je to skvělá vysoká škola života. Po pár rozlítaných letech jsem se usadila v Miláně, pracovala jsem pro známé módní značky a užívala si života plnými doušky.

Našla jsem si italskou lásku a myslela jsem, že žijeme skvělý život, ALE po 10 letech všechno skončilo…

face_yoga_jana_oblicejova_joga

Pád na hubu s tvrdým přistáním


Vrátila jsem se zpátky k rodičům sama s dítětem a byla jsem vyždímaná z rozchodu po 10letém vztahu. Cítila jsem se beznadějně a trápila jsem se tím, že jsem selhala s výběrem partnera a že jsem si zkomplikovala svůj život a život mé dcery.

Tahle stresová nálož se podepsala na mém obličeji a moje zářivá tvář, má tehdejší vizitka k úspěchu byla pryč. Viděla jsem ženu, která nezáří, nesměje se, má ustaraný pohled s nulovými vyhlídkami do budoucnosti.

Chtěla jsem se zvednout zpátky na nohy a být zase sebevědomou a silnou ženou. Bylo mi 35 let, měla jsem pohublé tváře, a když jsem se smála, tak se mi na nich dělaly rýhy. Uprostřed obočí jsem měla hlubokou vrásku a na čele taky.

Toužila jsem mít zase mladistvou tvář a méně vrásek. Cítila jsem, že polámanou duši nějak uzdraví čas, ale co ten obličej? Věděla jsem, že potřebuji udělat něco se svým „ksichtem“, abych to byla zase já. Ale co?

Botox, kyselina hyaluronová, facelift?


Chtěla jsem dlouhodobý a přirozený efekt, ale zdálo se, že chci moc. Zkoumala jsem různé techniky a neinvazivní zákroky, které nabízí kliniky estetické chirurgie. Měla jsem strach, že nebudu v souladu s výsledným efektem a taky mě odrazovalo to, že vlastně už budu odkázána na pravidelné zákroky. Pořád se mi v hlavě motaly tyhle myšlenky: „A to si budu nechávat píchat botox do 60 let? Jak budu vypadat potom? Mladá tvář, a co krk a ruce? Proč to nemůže jít jinak? Chci vypadat, jak nejlépe to jen jde ve svém věku, ale ne na 20 roků. Chci stárnout pomalu a s grácií.“

Láska na první pohled


Objevila jsem obličejovou jógu. Mám ráda cvičení a to, že bych mohla cvičit svaly na obličeji a krku se mi zamlouvalo. Při tom je to logické. Na obličeji máme svaly a jdou taky procvičovat! Obličejová jóga byla pro mě něco úplně nového a nevěděla jsem do čeho jdu. Nejprve jsem cvičila oční partii a čelo. Asi po 10 dnech jsem viděla zlepšení, oči nevypadaly unaveně, byly více otevřené a také jsem se naučila nezvedat čelo. Wow, byl to skvělý pocit! Nikdy bych si neuměla představit, že se někdy naučím vykulit oči, aniž bych krčila čelo a že je to vůbec možné 🙂 Byla jsem nadšená z výsledků a pokračovala jsem s cvičením celého obličeje. Změny se dostavovaly a mé JÁ se začalo cítit znovu ve své síle.

Obličejová jóga mě pohltila, pořád jsem o ní mluvila, ukazovala jsem své fotky „před a po“ kamarádkám, cvičily jsme spolu a moc jsme se u toho nasmály. Cítila jsem potřebu sdílet jí s co nejvíce ženami. Asi po 8 měsících cvičení jsem absolvovala kurz od expertky z Velké Británie a stala se certifikovanou lektorkou obličejové jógy.

pred a po, faceyogajana
profilové fotky mají 14ti denní rozdíl – cvičení spodní části obličeje;
fotky zepředu mají rozdíl 2 měsíců cvičení všech partií

Mějte kontrolu nad svým obličejem, psychickým i fyzickým zdravím


Tím, že cvičím obličejovou jógu mám pevnější svaly v obličeji, zářivou pleť a jemnější vrásky. Ale nejenom to! Uvědomila jsem si, že dalším důležitým přínosem z dlouhodobého hlediska je to, že se dávám na první místo. Investuji do sebe čas, učím se novým věcem, zaměřuji se na věci, které mě naplňují a jsou mi přínosem.

Jsem vděčná za mé životní zkušenosti, protože mi přinesly hromadu uvědomění, životní směr a díky nim jsem dnes lepším člověkem. Dneska vím, že mám poslání inspirovat a podporovat ženy!

Obličejová jóga stála za mou vnější i vnitřní transformací a těším se, kam mě ještě zavede.

Vaše Jana 💜

Trápí tě vrásky na čele, mezi obočím, okolo očí, úst, kruhy pod očima…
Pomůžu ti jak se jich zbavit přirozeně.

Inspiruj se v mé FB skupině a začni dnes!