Face Yoga Vám pomůže k mladšímu, zářivějšímu a zdravějšímu vzhledu a to především přirozeně a bez nežádoucích vedlejších účinků. Je to nejnovější trend proti-stárnutí (anti-aging) anebo spíše pro-stárnutí (pro-aging).Obličejová jóga je kombinací obličejových cviků, masáží, akupresury a relaxačních cvičení, které pomáhají zpevnit svaly, zjemnit vrásky, uvolní napětí v obličeji, podporují lymfatický systém a tvorbu kolagenu a elastinu ve tváři. Ve výsledku vaše tvář bude mít mladistvý vzhled, zářivou pleť a vy budete šťastnější a sebevědomější.

Face Yoga je přírozený způsob, jak mít mladistvý vzhled a pobavit se u toho.

Metoda svalové rovnováhy

Naše mimika, životní styl a ubíhající léta způsobují to, že určité svaly v obličeji přestanou téměř pracovat a jiné zase pracují prakticky stále. Tím se vytváří nerovnováha ve svalech a příčinou jsou vrásky.

S obličejovou jógou spící svaly probouzíme a ty přepracované zase uvolňujeme a tím navracíme do tváře harmonii. Také pracujeme se třemi vrstvami kůže a tím zlepšujeme celkovou kvalitu pleťi. 

Kromě cvičení obličejové jógy je také důležité odbourávat špatné návyky, které tvorbu vrásek podporují. 

Hlavní principy a efekty obličejové jógy

face_yoga_Jana_sova

1. Cvičení


Svaly na tělě se zpevní cvičením a stejným způsobem to funguje i na obličeji. Na obličeji a krku máme 57 svalů! Tím, jak cvičíme, se svaly v obličeji zpevňují a zvedají . Kůže, která je připojená na sval se napíná a tím se redukují vrásky. Dobrou zprávou je, že obličejové svaly jsou mnohem menší než ty na tělě, a proto uvidíme výsledky za mnohem kratší dobu.

2. Uvolnění


Obličejové svaly je potřeba i uvolňovat. Tím, že se naučíte uvolňovat napětí v obličeji, pomůže to snížit, či zabránit hlubokým vráskám způsobených stresem, mžouráním nebo šklebením.

3. Akupresura


Stimulováním určitých bodů na obličeji – Akupresura – se uvolní zablokovaná energie. Tahle jemná energie se rozproudí a celkově působí příznivě – na obličej, tělo, hlavu i mysl. Snižuje napětí, zvyšuje se oběh a dodává pokožce zdravou záři.

4. Masáže


Díky pravidelným masážím obličeje si rozproudíte lymfu a odstraníte toxiny. Pleť bude mít lepší tón, zmenší se otoky a kruhy po očima pokožka bude vypadat zdravěji a mladistvěji. Masáže obličeje také podporují přirozenou tvorbu kolagenu a elastinu, což znamená pevnější a zdravější pleť.

5. Čas pro sebe


Nezapomeňte, věnovat čas samy sobě a podarujte si tak chvilku radosti nebo pohody. Udělejte si čas na odpočinek. Vůbec to neznamená, že jste sobecká! Ba právě naopak! Tím, že uděláte něco pro sebe, se budete cítit a vypadat lépe a budete pozitivnější pro vaše okolí. Tak jak se budete cítit uvnitř, tak budete zářit i navenek!

Obličejová jóga vám pomůže s těmito problémy:


Oblast čela – horizontální vrásky na čele, vrásky mezi obočím (glabelární vrásky-mračivka)

Oblasti očí: vrásky okolo očí (vějířky), kruhy pod očima, povolená kůže kolem očí, otoky, povolené horní víčka 

Oblast tváří: povolené tváře, nosoretní vrásky

Oblast úst: vrásky okolo rtů – kuřácké vrásky, marionetky

Oblast krku a spodní kontury obličeje: převisy spodních kontur, povolené spodní kontury, vrásky na krku, povolená kůže na krku, krůtí krk, dvojtá brada


Krása obličejové jógy spočívá v tom, že většinu cvičení můžete provádět kdykoli a kdekoli (v posteli, před televizí, když pracujete na počítači, vaříte, žehlíte, v koupelně), meze se nekladou. Nikdy není příliš brzy ani příliš pozdě!


Jak obličejová jóga působí na kvalitu pleti?


Praktikováním technik face yogy pracujete s podkožím (hypodermis – spodní vrstva kůže se svaly a tukovou tkáňí), škárou (dermis – střední vrstva – pojivová tkáň) a pokožkou (horní vrstva – epidermis – svrchní buňky).

Tím, že cvičíme všechny vrstvy, tak zvýšíme krevní oběh, dodáme více kyslíku a výživy do buněk pokožky. Výsledkem je jasná, zdravá pleť, která má méně toxinů a má lepší schopnost absorbovat vlhkost.

Masážemi si zase stimulujete produkci kolagenu a elastinu ve střední vrstvě pokožky, což vám poskytne hladší, pružnější a pevnější pleť.