BONUSOVÁ VIDEA – Akupresura a Lymfatická masáž

Milé ženy, vybrala jsem pro vás 2 videa z mého 4 týdenního kurzu „Přirozeně bez vrásek“.

Hodně žen si pochvaluje akupresuru, protože má velice uklidňující efekt, rozproudí jemnou energii, sjednotí barvu, rozzáří obličej a taky pomáhá k uvolnění napětí. Pamatujte si, že napětí v obličeji způsobuje vrásky:

  1. Většinou máme sval v tenzi, protože ho často z nějakého důvodu používáme. Například opakovanou mimikou v nějaké situaci – nemáme u sebe sluneční brýle, jsme venku na procházce, sluníčko nám svítí do očí a my se celou dobu (třeba 1 hodinu) mračíme. Pokud si ty svaly potom dostatečně neuvolníme, tak se může stát, že se nevrátí do původní pozice a zůstanou zatlé.
  2. Kůže, která se díky těmto opakovaným pohybům krčí, už nemusí být elastická a vláčná díky úbytku kolagenu a elastinu (od 25. roku) a tvoří se jemné linky a potom hluboké vrásky.
  3. No a ještě další věc je, že když máme sval ve velkém napětí tak se přes něho nedostane do kůže krev s kyslíkem a živinami – méně krve v kůži = méně živin = nižší produkce kolagenu a elastinu a odvod toxinů = více vrásek nebo otoků. Prostě se z té kůže postupně vytrácí život, jako když vysychá ovoce a ztrácí šťávu.

Lymfatická masáž se provádí jemnými tahy, které odvádí přebytečnou lymfu z obličeje. Lymfa se nachází ve střední vrstvě kůže (která je hrubá 1-4mm) a na ní leží pokožka (vrchní vrstva kůže, tenká jako papír). Proto pro rozhýbání lymfy stačí jemný tah jako pírko :). Vaše kůže se po této masáži probudí a podpoříte si její pevnost a pružnost.


Kdybyste měly nějaké dotazy, tak se na mě neváhejte obrátit. Najdete mě v mé fb skupině.

Přeji vám krásné chvíle a veselé cvičení obličeje.

Jana 💜